Jermak - Fokin powinien odejść z TGK w Mińsku

Jermak - Fokin powinien odejść z TGK w Mińsku

Ukrinform
Witold Fokin, zastępca szefa ukraińskiej delegacji na rozmowach odnośnie Donbasu w Mińsku, powinien złożyć rezygnację – powiedział szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak, donosi UKRINFORM.

„Osobiście uważam, że pan Fokin powinien opuścić TGK” - napisał Jermak, komentując słowa Fokina, że nie ma dowodów agresji Rosji na Ukrainę.

Przypomniał o oficjalnym stanowisku Ukrainy.

„Punkt 1. Tak, toczy się wojna, w której Rosja jest stroną konfliktu, a nie obserwatorem. I właśnie z tego powodu, a także z powodu aneksji Krymu, Zachód nałożył sankcje na Rosję”.

„Punkt 2. Nalegamy na całkowite opuszczenie i powrót wszystkich naszych terytoriów, co może oznaczać jedynie przywrócenie prawdziwego pokoju”.

29 września Witold Fokin oświadczył na posiedzeniu komitetu Rady Najwyższej ds. budownictwa państwowego i samorządu lokalnego, że nie widzi dowodów wojny Rosji z Ukrainą.

Wcześniej Rada Najwyższa podjęła decyzję o przyjęciu uchwały apelującej do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o zakończenie pobytu Witolda Fokina w delegacji ukraińskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej.

Przypomnijmy, Fokin, zastępca Leonida Krawczuka w TCG, powiedział w wywiadzie, że jego zdaniem wojna w Donbasie dobiegnie końca, a życie ukraińskich żołnierzy zostanie zachowane, jeśli zostanie wprowadzony szczególny status całych obwodów donieckiego i ługańskiego. Fokin wezwał również do ogólnej amnestii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-