Kuleba i Borrell omówili przygotowania do szczytu Ukraina-UE

Kuleba i Borrell omówili przygotowania do szczytu Ukraina-UE

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell omówili przygotowania do 22. Szczytu Ukraina-UE, który odbędzie się 6 października w Brukseli - donosi Ukrinform, powołując się na służbę prasową MSZ.

Przygotowania omówiono podczas rozmowy telefonicznej Dmytro Kuleby z Josepem Borrellem.

Minister podkreślił, że Ukraina pozostaje zaangażowana w realizację Układu stowarzyszeniowego i dąży do dalszej konwergencji regulacyjnej i stopniowej integracji gospodarczej z rynkiem wewnętrznym UE.

Z kolei Borrell zapewniając o przyjaznym osobistym stosunku do Ukrainy, wyraził gotowość do dalszego prowadzenia dynamicznego dialogu politycznego i silnego partnerstwa w celu dalszego pogłębiania powiązań politycznych i integracji gospodarczej między Ukrainą a UE.

Ponadto szef europejskiej dyplomacji złożył kondolencje ministrowi oraz wszystkim krewnym i przyjaciołom poległych w tragicznej katastrofie samolotu wojskowego An-26 w obwodzie charkowskim.

Przypomnijmy, poprzedni szczyt UE- Ukraina odbył się w lipcu ubiegłego roku. W rezultacie podpisano umowy dotyczące wsparcia finansowego społeczeństwa obywatelskiego, decentralizacji, środków antykorupcyjnych i reform.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-