Zełenski podkreślił znaczenie jedności europejskiej w sprawie sankcji wobec Rosji

Zełenski podkreślił znaczenie jedności europejskiej w sprawie sankcji wobec Rosji

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski otrzymał od Austrii zapewnienia wspierające suwerenność Ukrainy i sankcje wobec Rosji w celu pełnego przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy.

„Ważne jest również, abyśmy zjednoczyli kraje europejskie w sprawie sankcji wobec Rosji, aby przywrócić naszą integralność terytorialną i autorytet prawa międzynarodowego. Dziś usłyszałem o pełnym poparciu Austrii dla tych stanowisk”- powiedział Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z austriackim prezydentem federalnym Alexandrem van der Bellenem w Wiedniu, donosi korespondent Ukrinform.

Podziękował również stronie austriackiej za nieustające wsparcie dla suwerenności i zdecydowane poparcie dla integralności terytorialnej Ukrainy.

Przypomnijmy, w dniach 5-16 września prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z żoną przebywa z oficjalną wizytą w Austrii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-