Austria przeznaczy 1 mln euro na pomoc dla Donbasu

Austria przeznaczy 1 mln euro na pomoc dla Donbasu

Ukrinform
Austria planuje przeznaczyć 1 mln euro na pomoc humanitarną dla Donbasu na wsparcie ludności cywilnej w strefie konfliktu - powiedział prezydent federalny Austrii Alexander Van der Bellen na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Wiedniu - donosi korespondent Ukrinform.

„Dla Austrii życie ludności w regionie konfliktu jest szczególnie ważne, dlatego zapewniamy odpowiednią pomoc humanitarną, zwłaszcza przesiedleńcom wewnętrznym. Cieszę się, że podczas wizyty prezydenta Zełenskiego mogliśmy obiecać i potwierdzić, że przekażemy milion euro pomocy dla wsparcia regionu”- powiedział Van der Bellen i zaznaczył, że odbył długą rozmowę z Prezydentem na temat sytuacji we wschodniej Ukrainie i na Krymie.

Według niego konflikt w Donbasie to „otwarta rana w środku Europy”. W tym kontekście Van der Bellen podziękował Zełenskiemu za jego „śmiałe i odważne inicjatywy”, zwłaszcza te dotyczące ludności cywilnej Donbasu.

Z zadowoleniem przyjął również długotrwałe zawieszenie broni w strefie konfliktu, zwracając uwagę, że „w większości przypadków” ono jest przestrzegane.

„Pełne wdrożenie Porozumień mińskich jest kluczem do trwałego rozwiązania tego konfliktu” - powiedział prezydent Austrii.

Przypomnijmy, w dniach 5-16 września prezydent Wołodymyr Zełenski wraz z żoną przebywa z oficjalną wizytą w Austrii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-