Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Rosji na kolejne sześć miesięcy

Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Rosji na kolejne sześć miesięcy

Ukrinform
Unia Europejska ogłosiła w czwartek decyzję o przedłużeniu sankcji na kolejne sześć miesięcy za podważanie integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy.

Poinformował o tym Ukrinform w nawiązaniu do informacji na stronie Rady Europejskiej.

„Dziś Rada UE postanowiła przedłużyć sankcje wobec osób i instytucji, które nadal podważają integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy, na kolejne 6 miesięcy - do 15 marca 2021 r. Istniejące środki restrykcyjne nakładają ograniczenia na podróżowanie i zamrożenie aktywów i zostaną zastosowane wobec 175 osób i 44 instytucji. Decyzja ta została przyjęta przez Radę UE na piśmie. Akt prawny zostanie opublikowany w dzienniku urzędowym UE 11 września 2020 r.” - czytamy w oświadczeniu.

Doniesiono, że po raz pierwszy UE nałożyła środki ograniczające na działania podważające integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy, 17 marca 2014 r. Do innych restrykcyjnych środków podjętych przez UE w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie należą sankcje sektorowe wobec rosyjskiej gospodarki, które obowiązują obecnie do 31 stycznia 2021 r., a także restrykcje w odpowiedzi na bezprawną aneksję Krymu i Sewastopola, które przedłużono do 23 czerwca 2021 r.

Lista osób i instytucji objętych tymi restrykcyjnymi środkami jest stale weryfikowana i aktualizowana przez Radę UE, która decyduje o przedłużeniu sankcji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-