Droga Ukrainy do UE i NATO jest zgodna z naszymi wspólnymi interesami w regionie - Minister spraw zagranicznych Rumunii

Droga Ukrainy do UE i NATO jest zgodna z naszymi wspólnymi interesami w regionie - Minister spraw zagranicznych Rumunii

Ukrinform
Droga Ukrainy do członkostwa w UE i NATO leży we wspólnym interesie Ukrainy i Rumunii w naszym regionie Europy – powiedział minister spraw zagranicznych Rumunii Bogdan Aurescu na wspólnej konferencji prasowej ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmytro Kulebą w Bukareszcie - donosi korespondent Ukrinform.

„Jeśli chodzi o zasadnicze stanowisko Rumunii w stosunkach z Ukrainą, zapewniłem ministra Kulebę o stałym poparciu Rumunii dla europejskiej i euroatlantyckiej ścieżki Ukrainy, w oparciu o nasze wspólne interesy w naszym regionie Europy” - powiedział Aurescu i dodał, że rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy o innych aspektach związanych z regionem europejskim.

„Mamy bardzo wspólne stanowisko w sprawie bezpieczeństwa morskiego na Morzu Czarnym, co podkreśla potencjał naszej współpracy. Chcemy podkreślić wagę naszego dialogu w przyszłości”- powiedział rumuński minister spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba przebywa z roboczą wizytą w Rumunii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-