Zełenski podkreślił, że władze natychmiast zareagowały na prowokacje w Donbasie

Zełenski podkreślił, że władze natychmiast zareagowały na prowokacje w Donbasie

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podkreśla potrzebę przestrzegania przez Rosję porozumień zawartych w Trójstronnej Grupie Kontaktowej w sprawie zawieszenia broni w Donbasie.

Oświadczył to podczas rozmowy z mediami w obwodzie sumskim - donosi korespondent Ukrinform.

„Na szczeblu ministrów spraw zagranicznych i nie tylko, skontaktowaliśmy się z Federacją Rosyjską, która musi dotrzymywać umów, które były ustalone na poziomie TGK” - powiedział prezydent i podkreślił, że ukraińskie władze natychmiast zareagowały na „prowokację” w Donbasie, ale zaznaczył, że „są rzeczy, o których nie rozmawiamy z mediami, bo naszym zadaniem jest nie tylko ochrona jednej osoby, ale ochrona 40 mln naszego niepodległego kraju”.

„Dlaczego miałbym wam mówić o liczbie pilnych spotkań dotyczących tej prowokacji, tak naprawdę wiele się robi i robi zarówno wojsko, jak i służby wywiadowcze naszego kraju. Dlatego nadal będziemy robić wszystko, aby zachować zawieszenie broni, aby uniknąć dużej liczby rannych...Szczerze mówiąc, nie widzę innej możliwości ratowania życia ludzi” - powiedział Zełenski.

Jednocześnie przypomniał, że aż do śmierci ukraińskiego żołnierza w minioną niedzielę przez 42 dni obowiązywał reżim „milczenia”.

Przypomnijmy, 6 września rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie naruszyły zawieszenie broni:

- w rejonie Krasnohoriwki - z automatycznej wyrzutni granatów, raniąc ukraińskiego żołnierza.

- w rejonie Pryczepyliwki - z broni ręcznej, zabijając ukraińskiego żołnierza.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-