Rosja przełożyła rozmowę ministrów spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej i Ukrainy z powodu wyjazdu służbowego Ławrowa - Kuleba

Rosja przełożyła rozmowę ministrów spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej i Ukrainy z powodu wyjazdu służbowego Ławrowa - Kuleba

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało stronę ukraińską, że minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow wyjechał w trybie pilnym w podróż służbową , dlatego data rozmów obu ministrów w sprawie pogorszenia sytuacji w Donbasie jest obecnie nieznana - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas wideo - transmisji Skype z Rumunii w programie „Swoboda słowa na ICTV”, donosi korespondent Ukrinform.

„Kiedy wczoraj rozmowa została zainicjowana, początkowo reakcja rosyjskiego MSZ była dość żywa, ale dziś rano otrzymaliśmy wiadomość, że minister Ławrow wyjechał pilnie w podróż służbową i nie wiadomo, kiedy ta rozmowa się odbędzie. Jak się okazało, wyjechał do Syrii. Jestem gotowy, czekam na rozmowę - powiedział Kuleba.

Dodał, że jego zdaniem, gdy na wschodzie ginie ukraiński żołnierz, jedyną stroną, z którą należy rozmawiać, jest Federacja Rosyjska. Kuleba zauważył, że wczoraj prezydent Zełenski dał mu właśnie taką instrukcję - rozmawiać z Ławrowem.

„O czym rozmawiać? Pierwsze pytanie dotyczy tego, jak Federacja Rosyjska wyjaśnia, co się stało, drugie, czy nadal jest zaangażowana w zawieszenie broni, a trzecie dotyczy przygotowań do spotkania ministrów spraw zagranicznych formatu normandzkiego, które ma nastąpić bezpośrednio po spotkaniu doradców, na fonie tych ostrzałów, które miały miejsce wczoraj - powiedział minister.

Przypomnijmy, 6 września Kuleba zainicjował pilną rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem w związku z ostrzałem na Donbasie, w wyniku którego zginął jeden ukraiński żołnierz, a drugi został ranny. Rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie złamały zawieszenie broni tego dnia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-