Zełenski liczy na datę spotkania „przywódców normandzkich” po rozmowach doradców

Zełenski liczy na datę spotkania „przywódców normandzkich” po rozmowach doradców

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ma nadzieję, że termin spotkania liderów „Czwórki Normandzkiej” - Ukrainy, Niemiec, Francji i Rosji - zostanie ustalony po spotkaniu ich doradców - donosi Ukrinform w odniesieniu do prezydenckiej służby prasowej, która poinformowała o rozmowie telefonicznej Prezydenta Ukrainy z Prezydentem Republiki Litewskiej Gitanasem Nausedą.

„Mam nadzieję, że po spotkaniu doradców liderów „Czwórki Normandzkiej” zrozumiemy, kiedy powinno nastąpić spotkanie samych liderów tych krajów. Wszyscy musimy spróbować osiągnąć pokój - powiedział Zełenski.

Podziękował Litwie i osobiście Nausedzie za ich nieustające wsparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jednocześnie Zełenski zapoznał Nausedę z aktualną sytuacją bezpieczeństwa w Donbasie. Prezydent Ukrainy wyraził głębokie zaniepokojenie rażącym naruszeniem przez nielegalne grupy zbrojne całkowitego zawieszenia broni, do którego doszło 6 września i doprowadziło do śmierci ukraińskiego żołnierza. W wyniku ostrzału wroga ranny został jeszcze inny żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-