Kuleba zainicjował pilną rozmowę z Ławrowem z powodu ostrzału Donbasu

Kuleba zainicjował pilną rozmowę z Ławrowem z powodu ostrzału Donbasu

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba zainicjował pilną rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Rosji Sergiejem Ławrowem z powodu ostrzału Donbasu, w wyniku którego zginął jeden ukraiński żołnierz, a drugi został ranny.

Jak podaje Ukrinform, Kuleba napisał o tym na Facebooku.

Minister spraw zagranicznych określił dzisiejsze prowokacje nielegalnych ugrupowań zbrojnych w strefie OSP, w wyniku których zginął jeden ukraiński żołnierz, a jeden został ranny, „oczywistymi próbami przerwania zawieszenia broni i stworzenia w ogóle znaczących przeszkód w procesie pokojowym”.

Kuleba podkreślił: Ukraina opowiada się za bezwarunkowym i ścisłym przestrzeganiem zawieszenia broni. „Droga do pokoju i opuszczenia naszych terytoriów jest ciernista, ale zaczyna się, gdy milczy broń” - dodał.

„Działając w dobrej wierze, Ukraina w związku z tymi prowokacjami podjęła pilne działania przewidziane Porozumieniem Trójstronnej Grupy Kontaktowej z dnia 22.07.2020 r. „W sprawie wprowadzenia 27.07.2020 r. pakietu dodatkowych środków wspierających zawieszenie broni z , a mianowicie - niezwłocznie uruchomił mechanizm koordynacji naruszenie zawieszenia broni przy pomocy Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji, a także poinformowanie o incydencie Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na Ukrainie”- powiedział minister spraw zagranicznych.

Ponadto Kuleba zainicjował pilną rozmowę z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem w celu omówienia sytuacji i sposobów wyjścia z niej.

6 września rosyjskie siły okupacyjne dwukrotnie naruszyły zawieszenie broni, powodując śmierć jednego ukraińskiego żołnierza i zranienie innego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-