Ukraina i Polska podpisały deklarację o wymianie informacji w dziedzinie podatków

Ukraina i Polska podpisały deklarację o wymianie informacji w dziedzinie podatków

zdjęcie
Ukrinform
28 sierpnia 2020 roku Minister Finansów Ukrainy Serhij Marczenko i Minister Finansów RP Tadeusz Kościński podpisali Wspólną Deklarację o współpracy bilateralnej w zakresie wymiany informacji podatkowych – poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów, donosi Ukrinform.

Ukraina i Polska podpisały deklarację w sprawie wymiany w dziedzinie podatków.

Należy zauważyć, że realizacja tej umowy pomoże wesprzeć wysiłki na rzecz wzmocnienia współpracy administracyjnej między krajami, w tym wymiany informacji podatkowych i nowych technologii, wspólnych działań na granicy jako kluczowego narzędzia skutecznego zwalczania oszustw związanych z VAT. Taka współpraca znacząco zwiększy bezpieczeństwo obywateli i przedsiębiorców Polski i Ukrainy, a także systematyczny wzrost dochodów budżetowych.

„Jesteśmy gotowi podzielić się doświadczeniem w dziedzinie podatków, aby osiągnąć wspólne cele w walce z oszustwami podatkowymi i zapobiegać próbom unikania opodatkowania” - powiedział Marczenko.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-