Zełenski - o Porozumieniach mińskich: Mamy alternatywny plan

Zełenski - o Porozumieniach mińskich: Mamy alternatywny plan

Ukrinform
Wołodymyr Zełenski uważa, że bez bezpośredniego dialogu z Władimirem Putinem nie da się zakończyć wojny w Donbasie, ale Ukraina ma alternatywny plan, jeśli Porozumienia mińskie nie zadziałają.

Prezydent Ukrainy powiedział o tym w wywiadzie dla „Euronews” - donosi Ukrinform.

„Rozmawiałem z prezydentem Rosji tuż przed wejściem w życie zawieszenia broni. Rozmawialiśmy o złożonych kwestiach przestrzegania zawieszenia broni. Jak dotąd jest rezultat tego dialogu i widzimy go. To nie wystarcza. Nie boję się bezpośredniego dialogu z Prezydentem Rosji. Myślę, że to prawidłowo. Jeśli mamy okazję rozmawiać, a wyniki tych negocjacji mogą pomóc przybliżyć wojnę do końca, to trzeba to robić, bez względu na to, jak zareagują na nią różni ludzie lub różne regiony. Jeśli nie ma dialogu, nie będzie rezultatu”- jest przekonany Zełenski.

Mówiąc o skuteczności Porozumień mińskich Prezydent Ukrainy zwrócił uwagę, że istnieje alternatywny plan.

„Mamy alternatywny plan, który można wykonać. Ale nie ma naprawdę skutecznego planu, który byłby wspierany przez wszystkie cztery kraje „Czwórki Normandzkiej”. Z drugiej strony jest jeszcze czas. Więc chcę iść do przodu. A jeśli to nie zadziała, pomyślimy o innych opcjach” - podkreślił Zełenski.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-