Spotkanie TGK zaplanowano na 18 sierpnia - Zełenski

Spotkanie TGK zaplanowano na 18 sierpnia - Zełenski

Ukrinform
Spotkanie Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku zaplanowano na dzień 18 sierpnia.

Poinformował o tym w czwartek Prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie z dziennikarzami podczas wizyty w multidyscyplinarnym szpitalu intensywnej terapii w Boryspolu - podał korespondent Ukrinformu.

„Jeśli chodzi o spotkanie Trójstronnej Grupy Kontaktowej, to jestem pewien, że proces się nie zatrzyma (ze względu na ostatnie wydarzenia na Białorusi - przy. red.). Spotkanie zaplanowano na 18 sierpnia. Spotkanie odbędzie się w nowym formacie, pod przewodnictwem Leonida Krawczuka” - powiedział Zełenski.

Według niego, wśród głównych kwestii, które zostaną poruszone na spotkaniu, będzie kontynuacja „reżimu milczenia” w Donbasie oraz kwestia wyzwolenia Ukraińców z okupowanych terytoriów Donbasu w drodze wymiany.

Jak poinformował Ukrinform, 30 lipca Dekretem Prezydent Wołodymyr Zełenski wycofał z delegacji ukraińskiej drugiego Prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmę z udziału w Trójstronnej Grupie Kontaktowej i wprowadził pierwszego Prezydenta Leonida Krawczuka.

6 lipca Zełenski potwierdził, że w TGK będą pracować także pierwszy premier Ukrainy (1990-1992) Witold Fokin, wicepremier Ołeksandr  Reznikow i pierwszy zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Rusłan Demczenko.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-