Zełenski podpisał Ustawę o zamówieniach obronnych

Zełenski podpisał Ustawę o zamówieniach obronnych

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę Nr 808-IX „O zamówieniach obronnych”, którą Rada Najwyższa przyjęła 17 lipca 2020 roku.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa głowy państwa.

Należy zauważyć, że dokument określa ogólne ramy prawne planowania, procedurę ustalania wielkości i specyfikę zamówień na towary, roboty i usługi do celów obronnych, a także innych towarów, robót i usług w celu zagwarantowania potrzeb w zakresie bezpieczeństwa i obronności.

Ustawa określa również procedurę sprawowania państwowego i demokratycznego nadzoru cywilnego w zamówieniach obronnych.

Celem Ustawy jest określenie ram prawnych dla zaspokojenia materialnych, technicznych i naukowych potrzeb sektora bezpieczeństwa i obronności państwa poprzez skuteczną i przejrzystą realizację zamówień obronnych z poszanowaniem środków ochrony interesów narodowych. Dokument ma na celu stworzenie otoczenia konkurencyjnego, przeciwdziałanie korupcji w zakresie zamówień obronnych, rozwijanie uczciwej konkurencji, a także zapewnienie skutecznego i przejrzystego planowania, wdrażania i kontroli zamówień obronnych.

Ponadto Ustawa przewiduje harmonizację ukraińskiego prawodawstwa w zakresie zamówień obronnych z postanowieniami dyrektywy 2009/81 / WE zgodnie z Układem Stowarzyszeniowym między Ukrainą z jednej strony a Unią Europejską, Europejską Wspólnotą Energii Atomowej i ich państwami członkowskimi z drugiej strony.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-