Ukraina lojalnie traktuje Porozumienia mińskie, ale ma inne scenariusze – Kuleba

Ukraina lojalnie traktuje Porozumienia mińskie, ale ma inne scenariusze – Kuleba

Ukrinform
Ukraina jest zwolennikiem Porozumień mińskich i formatu normandzkiego jako platformy rozwiązania sytuacji w Donbasie, ale ma inne scenariusze - powiedział w wywiadzie dla „Glavkom” minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba.

Tym samym Kuleba skomentował wypowiedzi wicepremiera ds. reintegracji terytoriów okupowanych Ołeksija Reznikowa dotyczące rewizji „Mińska”, który jego zdaniem jest nieaktualny.

„Spotkanie TGK, które odbyło się 22 lipca, i wynik tam osiągnięty w sprawie zawieszenia broni to tylko efekt tego, że pracujemy nad wdrożeniem „Mińska”, a nie jego zrujnowaniem, w przeciwieństwie do strony rosyjskiej - powiedział.

Minister spraw zagranicznych wyjaśnił, że Reznikow pracuje nad procesem rozwiązania sytuacji w Donbasie, jak postępować, jeśli obecny scenariusz nie zadziała.

„Takie stwierdzenia - o starzeniu się Mińska - należy rozpatrywać w tym kontekście. Rozumiemy, jak będzie wyglądał scenariusz, Ołeksij ma kilka scenariuszy i w zasadzie mamy przed oczami całościowy obraz” - dodał Kuleba.

Niedawno Reznikow powiedział magazynowi FOCUS, że Ukraina zwróci się do Niemiec i Francji o wsparcie rewizji Porozumień mińskich; Reznikow chce opuścić „Mińsk”, by zająć się kwestiami gospodarczymi i humanitarnymi.

Rosja ostrzega jednak, że rewizja Porozumień mińskich opóźni proces rozstrzygnięcia konfliktu w Donbasie; Putin ponownie wezwał do bezpośredniego dialogu między Ukrainą a bojownikami.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-