Zełenski mianował Krawczuka szefem delegacji TGK

Zełenski mianował Krawczuka szefem delegacji TGK

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wprowadził do ukraińskiej delegacji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. pokojowego uregulowania sytuacji w obwodach donieckim i ługańskim Leonida Krawczuka i mianował go jej szefem.

Odpowiedni dekret nr 302/2020 został opublikowany na stronie internetowej prezydenta.

„Wprowadzić do delegacji ukraińskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej ds. pokojowego uregulowania uregulowania w obwodach donieckim i ługańskim Leonida Krawczuka, Prezydenta Ukrainy w latach 1991-1994 i mianować go jej przewodniczącym” - czytamy w dokumencie.

Jednocześnie Leonid Kuczma został odwołany z delegacji TGK i zwolniony z funkcji szefa.

Przypomnijmy, 28 lipca drugi prezydent Ukrainy Leonid Kuczma zapowiedział, że odchodzi z pracy w TGK.

Kuczma dwukrotnie przewodził delegacji ukraińskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej. Po raz drugi rozpoczął tę pracę 3 czerwca 2019 roku, a wcześniej reprezentował Ukrainę w TGK w latach 2014-2018.

29 lipca prezydent Wołodymyr Zełenski oświadczył, że na stanowisko szefa delegacji ukraińskiej w Trójstronnej Grupie Kontaktowej rozważa kandydaturę wicepremiera Ołeksija Reznikowa - obecnego pierwszego wiceprzewodniczącego ukraińskiej delegacji i pierwszego prezydenta Ukrainy Leonida Krawczuka.

W czwartek 30 lipca 86-letni Krawczuk powiedział, że zgodził się poprowadzić ukraińską delegację w TGK.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-