Kolejne spotkanie „Trójkąta Lubelskiego” odbędzie się na Ukrainie – Kuleba

Kolejne spotkanie „Trójkąta Lubelskiego” odbędzie się na Ukrainie – Kuleba

wideo
Ukrinform
Kolejne spotkanie nowo utworzonego formatu współpracy międzyregionalnej Ukrainy, Polski i Litwy „Trójkąta Lubelskiego” odbędzie się na Ukrainie - zapowiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoimi polskimi i litewskimi odpowiednikami w Lublinie - informuje korespondent Ukrinform.

„Zaprosiłem moich kolegów - ministra Czaputowicza (polskiego ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza - red.) oraz ministra Linkevičiusa (litewskiego ministra spraw zagranicznych Linasa Linkevičiusa - red.) - na drugie spotkanie Trójkąta Lubelskiego na Ukrainie i cieszę się, że to zaproszenie zostało zaakceptowane, więc czekajcie na informacje” - powiedział Kuleba.

Zapewnił, że nowy format współpracy między trzema krajami będzie wypełniony „treścią praktyczną”, tak aby nie tylko odbywały się tylko dyskusje między trzema ministrami, ale były konkretne projekty, konkretne obszary współpracy w interesie formatu i Europy jako całości.

Опубликовано Dmytro Kuleba Вторник, 28 июля 2020 г.

- „Oczywiście, kiedy ministrowie coś uzgadniają, to pierwszy impuls - usiąść, porozmawiać i rozejść się. Ale dzisiaj bardzo konkretnie uzgodniliśmy zarówno z ministrem Czaputowiczem, jak i ministrem Linkevičiusem, że wypełnimy Trójkąt Lubelski treścią i konkretnymi projektami. W szczególności będziemy wspólnie przeciwdziałać rosyjskiej dezinformacji, a nasi partnerzy będą nas wspierać w integracji europejskiej i euroatlantyckiej”- dodał Kuleba po konferencji prasowej na swoim profilu na Facebooku.

Minister podkreślił, że tworząc „Trójkąt Lubelski” Ukraina zrobiła kolejny krok w kierunku powrotu do Europy.

Przypomnijmy, w dniach 27-28 lipca z wizytą roboczą przebywał w Polsce minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-