Zełenski mianował Wadyma Prystajko ambasadorem w Wielkiej Brytanii

Zełenski mianował Wadyma Prystajko ambasadorem w Wielkiej Brytanii

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wyznaczył byłego wicepremiera ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Wadyma Prystajko ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Ukrainy w Wielkiej Brytanii – napisano w Ukazie Prezydenta Ukrainy.

„Mianować Wadyma Prystajko Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Ukrainy w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej” - czytamy w dokumencie.

Jak informował Ukrinform, 4 czerwca Rada Najwyższa odwołała Wadyma Prystajko ze stanowiska wicepremiera ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej.

Wadym Prystajko urodził się w 1970 roku. Jest absolwentem Politechniki Kijowskiej oraz Ukraińskiej Akademii Handlu Zagranicznego. Od 1994 roku pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych na różnych stanowiskach.

Był ambasadorem Ukrainy w Kanadzie, wiceministrem spraw zagranicznych i szefem misji Ukrainy w NATO.

W maju 2019 roku został Zastępcą Szefa Kancelarii Prezydenta. 29 sierpnia tego samego roku - Ministrem Spraw Zagranicznych Ukrainy.

4 marca 2020 r. Prystajko został wicepremierem ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-