Ukraina walczy o przywrócenie zaufania inwestorów zagranicznych – Stefaniszyna

Ukraina walczy o przywrócenie zaufania inwestorów zagranicznych – Stefaniszyna

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina rozumie problemy inwestorów zagranicznych i robi wszystko, aby przywrócić ich zaufanie - oświadczyła wicepremier ds. Integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ukrainy Olha Stefaniszyna w swoim wideo przemówieniu podczas konferencji w Berlinie z okazji 20. rocznicy Forum Niemiecko-Ukraińskiego, donosi korespondent Ukrinform.

„Rozumiemy problemy, przed którymi stoi biznes na Ukrainie, i każdego dnia pracujemy nad ich eliminacją. Przywrócenie zaufania inwestorów zagranicznych do Ukrainy jest niekwestionowanym priorytetem prezydenta, całego rządu i mnie osobiście”- powiedziała Stefaniszyna.

Według niej rząd i partnerzy dokładają wszelkich starań, aby kryzys pandemiczny i gospodarczy nie podważał osiągnięć Ukrainy, tak aby każdy ukraiński przedsiębiorca i inwestor pracujący na Ukrainie wyszedł z tego kryzysu silniejszy.

Minister podkreśliła, że kontynuacja reform jest głównym zadaniem rządu, który dąży do osiągnięcia wyników i promowania budowy atrakcyjnych warunków inwestycyjnych i ekonomicznych, budowania solidnych podstaw wzrostu gospodarczego i poprawy życia obywateli Ukrainy. Dodała, że do kluczowych reform należą walka z korupcją, reforma sądownictwa, poprawa klimatu dla biznesu, tworzenie efektywności energetycznej, a także reforma systemu administracji publicznej i kontynuacja reformy decentralizacyjnej.

„Ukraina każdego dnia robi krok w kierunku nowoczesnego państwa europejskiego i poczyniła już znaczne postępy na drodze do tej transformacji” - powiedziała Stefaniszyna i przedstawiła priorytety swoich działań. Przede wszystkim wspomniała o dalszej liberalizacji handlu z UE, ponieważ Kijów dąży do ujawnienia prawdziwego pełnego potencjału wolnego handlu między Ukrainą a UE. W tym celu strona ukraińska chce ocenić wdrożenie układu o stowarzyszeniu i rozpocząć aktualizację warunków liberalizacji handlu, ponieważ obecne warunki powstały 10 lat temu, „kiedy Ukraina była częścią innej rzeczywistości politycznej i gospodarczej”.

Stefaniszyna planuje zwrócić szczególną uwagę na rozwój współpracy ukraińsko-niemieckiej, przede wszystkim gospodarczej, ponieważ zgodnie z decyzją Gabinetu Ministrów to wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej kieruje ukraińsko-niemiecką grupą wysokiego szczebla ds. Współpracy gospodarczej.

Stefaniszyna przypomniała, że Niemcy są jednym z najważniejszych partnerów handlowych i inwestycyjnych Ukrainy i odgrywają ważną rolę w europejskiej transformacji Ukrainy. Powiedziała również, że Ukraina jest wdzięczna Niemcom i UE za bezprecedensowe wsparcie: finansowe, gospodarcze, polityczne, wsparcie ukraińskiej gospodarki, małych i średnich przedsiębiorstw, systemu opieki zdrowotnej i wrażliwych grup społecznych.

Ponownie wezwała Berlin do utrzymania reżimu sankcyjnego, który jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi do powstrzymania rosyjskiej agresji na Ukrainę. Ukraina pozostaje wierna zasadzie pokojowego rozwiązania konfliktu w Donbasie i oczekuje od Rosji przestrzegania umów i przestrzegania prawa międzynarodowego.

Wicepremier podkreśliła, że wsparcie Niemiec i świata dla wysiłków Ukrainy jest kluczowe.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-