Ukraina zaprotestowała przeciwko materiałowi wideo zaprezentowanemu przez „przedstawiciela Krymu” na sesji ONZ

Ukraina zaprotestowała przeciwko materiałowi wideo zaprezentowanemu przez „przedstawiciela Krymu” na sesji ONZ

Ukrinform
Ukraina zaprotestowała w związku z przemową kontrolowanego przez Kreml wicepremiera okupowanego Krymu Georgiego Muradowa na 43. sesji Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie – napisała na Twitterze misja Ukrainy.

„Rosyjska delegacja próbowała nadużyć hybrydowego formatu posiedzeń Rady Praw Człowieka, prezentując materiał wideo przedstawiciela administracji okupacyjnej w ARC podczas interaktywnego dialogu. Ukraina zdecydowanie zaprotestowała przeciwko takiemu naruszeniu regulaminu wewnętrznego i rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ”- czytamy w oświadczeniu.

Ambasador Ukrainy w ONZ Jurij Klymenko podkreślił, że na spotkaniach Krym może być reprezentowany tylko przez delegację ukraińską, a Rosja usiłuje legitymizować aneksję Krymu, wysyłając przedstawicieli władz okupacyjnych.

Rosja, wraz z Wenezuelą, Iranem i Kubą, naruszyła tak zwaną procedurę milczenia, pod czas przyjęcia inicjatywy wprowadzenia tymczasowych przepisów dotyczących zdalnego głosowania przez Zgromadzenie Ogólne ONZ podczas pandemii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-