Krymscy Tatarzy i Ukraińcy zorganizowali protest z okazji Dnia Rosji pod ambasadą rosyjską w Kijowie

Krymscy Tatarzy i Ukraińcy zorganizowali protest z okazji Dnia Rosji pod ambasadą rosyjską w Kijowie

zdjęcie
Ukrinform
Późnym wieczorem, 12 czerwca, w „Dzień Rosji”, w pobliżu ambasady Federacji Rosyjskiej w Kijowie odbyła się akcja „Dzień Rosji - dzień okupanta” - donosi „Suspilne”.

Akcja rozpoczęła się około 21:30 i trwała godzinę. Organizatorami były organizacja pozarządowa „Korpus Sprawiedliwości” i Crimean Tatar Resource Centre.

W akcji wzięło udział około 50 osób z flagami Tatarów Krymskich i UPA.

Podczas wydarzenia z projektora wyświetlono tekst ze słowami, że Rosja jest okupantem.

Protestujący zapalili świece dla uczczenia pamięci ofiar Kremla.

Przypomnijmy, w przeddzień Dnia Rosji w pobliżu rosyjskich misji dyplomatycznych w Kijowie, Lwowie i Odessie zostały umieszczone bilbordy tematyczne z emblematami kontrwywiadu SBU, a obok konsulatu rosyjskiego w Charkowie powstał mural.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-