Ukraina uzyskała członkostwo w Programie Rozszerzonych Możliwości NATO

Ukraina uzyskała członkostwo w Programie Rozszerzonych Możliwości NATO

Ukrinform
NATO przyznało Ukrainie status członka Programu Rozszerzonych Możliwości (EOP) – napisał Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na Facebooku.

„Długo czekaliśmy na tę decyzję. Ukraina właśnie otrzymała status członka Programu Zwiększonej Możliwości NATO (EOP)”- napisał wczoraj Kuleba.

Przypomniał, że w styczniu 2020 r., zgodnie z instrukcjami prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Ukraina oficjalnie złożyła wniosek o udział w Programie Rozszerzonych Możliwości NATO.

„Potem było dużo dyplomacji. Dużo dyplomacji na wszystkich poziomach. I wszystko zadziałało - dodał minister.

„Niewiele osób wierzyło, że nasze państwo odniesie sukces, ale rezultat jest” - dodał Kuleba.

NATO uruchomiło Program Rozszerzonych Możliwości (EOP) w 2014 r. i włączyło do niego 5 krajów: Szwecję, Finlandię, Australię, Gruzję i Jordanię. Program ma na celu pomóc uczestnikom zwiększyć interoperacyjność ich wojsk z siłami NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-