Delegacja ukraińska rozpoczęła wizytę w Berlinie rozmowami w Ministerstwie Obrony

Delegacja ukraińska rozpoczęła wizytę w Berlinie rozmowami w Ministerstwie Obrony

Ukrinform
Wizyta ukraińskiej delegacji w Berlinie rozpoczęła się od rozmów z niemiecką minister obrony Annegretą Kramp-Karrenbauer – napisało niemieckie Ministerstwo Obrony na Twitterze.

„Kramp-Karrenbauer wita się z wicepremierem Ukrainy Ołeksijem Reznikowem. Razem z nim są: minister obrony Andrij Taran, minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba i ambasador Andrij Melnyk. Tematem rozmów jest sytuacja w Donbasie”- czytamy w komunikacie.

„Stoimy po stronie Ukrainy, wspierając proces pokojowy w Mińsku” - powiedział minister .

Rozmowy Kuleby z jego niemieckim odpowiednikiem Heiko Maasem rozpoczną się o godzinie 11:00 (12:00 czasu Kijowa).

Przypomnijmy, w ukraińskiej delegacji znajduje się także szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak i jego zastępca Ihor Żółkiew.

Program obejmuje spotkanie z doradcą kanclerz ds. polityki zagranicznej Janem Heckerem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-