Aneksja Krymu i niewypełnianie „Mińska” poważnie zaszkodziły stosunkom UE-Rosja – Borrell

Aneksja Krymu i niewypełnianie „Mińska” poważnie zaszkodziły stosunkom UE-Rosja – Borrell

Ukrinform
Nielegalna aneksja Krymu przez Federację Rosyjską i nieprzestrzeganie przez nią Porozumień z Mińska w sprawie uregulowania sytuacji we wschodniej Ukrainie doprowadziły do ​​znacznego pogorszenia stosunków między Unią Europejską a Federacją Rosyjską – powiedział wysoki przedstawiciel UE Josep Borrell do członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Pełny tekst przemówienia online jest opublikowany na stronie internetowej Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych.

„Skoro jestem w Europie, muszę wspomnieć o Ukrainie. Nielegalna aneksja przez Rosję Półwyspu Krymskiego i niewypełnianie zobowiązań z Mińska doprowadziły do ogromnych ​​zakłóceń między Unią Europejską a Rosją” - powiedział Borrell.

Podkreślił, że wsparcie dla suwerenności narodowej i integralności terytorialnej pozostanie kluczowymi elementami w stosunkach między Unią Europejską i jej partnerami na Wschodzie.

„Nie można zapominać o zasadach przyjętych w Helsinkach, kiedy pracujemy nad budową bardziej otwartego, bezpieczniejszego i lepiej rozwiniętego kontynentu europejskiego” - dodał wysoki przedstawiciel UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-