Krajowy program Ukraina-NATO przewiduje konsultacje w sprawie rozmieszczenia sił pokojowych ONZ w Donbasie

Krajowy program Ukraina-NATO przewiduje konsultacje w sprawie rozmieszczenia sił pokojowych ONZ w Donbasie

Ukrinform
Roczny program krajowy pod auspicjami Komisji Ukraina-NATO na 2020 r. (RPK) przewiduje konsultacje w sprawie warunków rozmieszczenia misji pokojowej ONZ na tymczasowo okupowanych terytoriach Donbasu.

Tekst programu opublikowano na stronie internetowej Prezydenta Ukrainy.

„Przeprowadzenie konsultacji w sprawie zasad rozmieszczenia na tymczasowo okupowanych terytoriach Donbasu międzynarodowej misji pokojowej pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych (termin to 2020 r.)” zawarto w punkcie „Cel 1.1.3. Ukraina we współpracy z partnerami międzynarodowymi stosuje politykę - środki dyplomatyczne w celu przywrócenia integralności terytorialnej w warunkach agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej. ”

W dokumencie planuje się między innymi zacieśnić współpracę z NATO w 2020 r. w celu wzmocnienia bezpieczeństwa na Morzu Czarnym i Azowskim oraz w Cieśninie Kerczeńskiej, a także w celu uzyskania dodatkowego wsparcia w walce z agresją zbrojną Rosji.

Przypomnijmy, 26 maja Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dekret „W sprawie Rocznego programu krajowego pod auspicjami Komisji Ukraina-NATO na rok 2020” (dekret nr 203/2020).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-