Jermak i Kuleba udadzą się do Berlina na konsultacje w sprawie formatu normandzkiego i mińskiego

Jermak i Kuleba udadzą się do Berlina na konsultacje w sprawie formatu normandzkiego i mińskiego

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba i szef biura prezydenta Ukrainy Andrij Jermak planują w najbliższych tygodniach wizytę w Berlinie w celu konsultacji na temat sposobów poprawy efektywności formatów negocjacyjnych - normandzkiego i mińskiego.

Szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak zapowiedział to w oświadczeniu na spotkaniu z przedstawicielami Grupy G7 i Szefem Delegacji Unii Europejskiej na Ukrainie, donosi serwis prasowy Prezydenta.

„Szef biura prezydenta zapowiedział, że w najbliższych tygodniach złoży wizytę w Berlinie wraz z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą, gdzie odbędą konsultacje na temat sposobów poprawy wydajności formatów negocjacyjnych - normandzkiego i mińskiego” - oświadczono.

Jermak powiedział także ambasadorom o spotkaniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej ds. pokojowego uregulowania sytuacji w obwodzie donieckim i ługańskim (TGK), które odbyło się niedawno z udziałem odnowionej ukraińskiej delegacji. Zauważył, że znacznie wzrosła reprezentacja strony ukraińskiej - do poziomu wicepremiera, wiceministrów, a także przewodniczących komitetów Rady Najwyższej, co świadczy o chęci Ukrainy do zintensyfikowania i bardziej efektywnej pracy w procesie mińskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-