Jedna trzecia Ukraińców uważa, że sytuacja z COVID-19 się poprawia -  sondaż „Ranking”

Jedna trzecia Ukraińców uważa, że sytuacja z COVID-19 się poprawia - sondaż „Ranking”

Ukrinform
Na Ukrainie 35% populacji uważa, że sytuacja z koronawirusem się poprawia, tyle też uważa, że się nie zmienia, a 17% twierdzi, że sytuacja się pogarsza.

Świadczą o tym wyniki sondażu „Rok prezydenta Zełenskiego: oceny obywateli” przeprowadzonego przez grupę socjologiczną „Rating”.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba osób, które mówią o pogorszeniu się sytuacji z koronawirusem, zmniejszyła się prawie trzykrotnie ( z 44% do 17%)”- czytamy w ankiecie.

Jednocześnie, zgodnie z rezultatami sondażu, jedna trzecia populacji ocenia kierunek rozwoju kraju jako prawidłowy, połowa - jako nieprawidłowy, a 17% nie potrafiło odpowiedzieć. Młodzi respondenci oraz zwolennicy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i partii „Sługa Narodu” są bardziej pozytywnie nastawieni do tej sytuacji.

Badanie zostało przeprowadzone od 12 do 13 maja 2020 r. metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 3000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 1,8 %.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-