Zeleński inicjuje utworzenie grupy roboczej, która ma rozwiązać problemy Tatarów krymskich

Zeleński inicjuje utworzenie grupy roboczej, która ma rozwiązać problemy Tatarów krymskich

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński inicjuje utworzenie grupy roboczej w Biurze Prezydenta w celu rozwiązania problemów narodu krymskotatarskiego.

Ustalono to podczas spotkania z przedstawicielami narodu krymskotatarskiego, donosi prezydencka służba prasowa.

Według niego grupa robocza powinna brać pod uwagę nie tylko kwestie prawne, ale także ekonomiczne dotyczące Tatarów krymskich.

Głowa państwa podkreślił, że ​​deportacja była jedną z okropnych tragedii Tatarów krymskich, narodu ukraińskiego oraz naszej ziemi.

„Setki tysięcy krymskotatarskich rodzin zostały siłą wydalone z ojczyzny. Wieczna pamięć o zmarłym...” - powiedział Zełenski.

Przywódca krymskich Tatarów, Mustafa Dżemilew, podziękował prezydentowi za uhonorowanie pamięci ofiar deportacji.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, że dzisiaj 76. rocznica obchodzona jest na takim poziomie, za instalację z flagą krymskotatarską na budynku Rządu, a dziś, jak wiem, zawiśnie też na budynku Biura Prezydenta. Dziękuję za wydane dziś oświadczenie, za rozporządzenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mamy wielką nadzieję, że temat Krymu, temat jego powrotu na Ukrainę i przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, nigdy nie zniknie z porządku obrad kierownictwa naszego państwa”- powiedział Dżemilew.

Przywódca krymskich Tatarów poparł decyzję prezydenta o utworzeniu grupy roboczej, która zajmie się problemami Tatarów krymskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-