Dżaparowa w MSZ zajmie się Krymem, ale nie tylko - Kuleba

Dżaparowa w MSZ zajmie się Krymem, ale nie tylko - Kuleba

Ukrinform
Po nominacji na pierwszego wiceministra spraw zagranicznych Emine Dżaparowa zajmie się nie tylko problemami Krymu – napisał Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na Facebooku.

„Mam nadzieję, że Emine Dżaparowa szybko przejdzie wszystkie procedury mianowania i wkrótce zostanie moim pierwszym zastępcą. Dziękuję Wołodymyrowi Zełenskiemu za wsparcie i zatwierdzenie tej kandydatury. Emine będzie pierwszym przedstawicielem Tatarów krymskich w kierownictwie ukraińskiej dyplomacji” - napisał.

Kuleba twierdzi, że stanowisko pierwszego wiceministra jest szczególne w systemie - w nim jest „dużo miejsca na działanie i ogromna odpowiedzialność za wynik”.

Jednocześnie Kuleba podkreślił, że „portfolio” Dżaparowej obejmie nie tylko Krym, ale także dyplomację publiczną i „wiele ważnych rzeczy”.

Z kolei Emine Dżaparowa na Facebooku potwierdziła informację o swojej nominacji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, ale podkreśliła, że ​​to się jeszcze nie stało. Wyjaśniła, że ​​procedura przewiduje, po zatwierdzeniu kandydatury przez Prezydenta, podania Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które według niej odbyło się dzisiaj, specjalną kontrolę, a na koniec nominowanie przez Radę Ministrów.

„Zajmę się kilkoma obszarami, w tym Krymem i dyplomacją publiczną. Oczywiście mianowanie krymskotatarskiej kobiety na tak wysokie stanowisko zdarzyło się po raz pierwszy w historii tego państwa. Tak, to sygnał ... Tak, każdy odbierze ten sygnał na swój własny sposób. Wiem na pewno, że będę działała zgodnie z własnym sumieniem i skupię wszelkie moje wysiłki, aby uzyskać praktyczne wyniki mojej działalności - zapewniła Dżaparowa.

Obiecała, że ​​będzie bardzo otwarta na współpracę międzyinstytucjonalną i interakcje z sektorem publicznym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-