Stany Zjednoczone wzywają Rosję do natychmiastowego przywrócenia kontroli Ukrainy nad Krymem

Stany Zjednoczone wzywają Rosję do natychmiastowego przywrócenia kontroli Ukrainy nad Krymem

wideo
Ukrinform
Stany Zjednoczone nigdy nie uznają nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję i domagają się natychmiastowego przywrócenia kontroli Ukrainy nad półwyspem - powiedziała w wideo przemówieniu z okazji 76. rocznicy deportacji Tatarów krymskich, przedstawiciel ambasady Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Christina Quinn.

„Dziś ze smutkiem wspominamy początek sowieckiej deportacji Tatarów Krymskich, która spowodowała niewyobrażalne krzywdy, cierpienia i śmierć wielu tysięcy ludzi.… Tą traumę i cierpienie zaostrza obecna okupacja Krymu przez Rosję. Stany Zjednoczone nie uznawały i nigdy nie uznają nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję. Nasze sankcje na Krymie będą obowiązywać, dopóki Rosja nie zwróci półwyspu pod kontrolę Ukrainy” - powiedziała Quinn i zapewniła, że ​​poparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy pozostaje niezachwiane.

„Wzywamy Rosję do zakończenia starej tradycji zadawania cierpień mieszkańcom Krymu, do zaprzestania przyzywania na Krymie do swoich sił zbrojnych i natychmiastowego przywrócenia pełnej kontroli Ukrainy nad Krymem. Popieramy Ukrainę i powtarzamy, że Krym jest Ukrainą” - powiedziała.

18 maja Ukraina upamiętnia ofiary deportacji Tatarów Krymskich i obchodzi Dzień walki o prawa Tatarów Krymskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-