Parlament Europejski zatwierdził pakiet pomocy makrofinansowej dla Ukrainy - 1,2 mld euro

Parlament Europejski zatwierdził pakiet pomocy makrofinansowej dla Ukrainy - 1,2 mld euro

Ukrinform
Podczas piątkowej sesji plenarnej w Brukseli Parlament Europejski poparł decyzję o przyznaniu pakietu pomocy makrofinansowej 10 krajom sąsiadującym i kandydującym, na walkę z kryzysem COVID-19 w wysokości 3 mld EUR.

W głosowaniu wzięło udział 687 posłów. 547 głosowało za, 93 głosowało przeciw, a 47 wstrzymało się od głosu - donosi Ukrinform.

Z tej kwoty pożyczki - 1,2 miliarda euro ma otrzymać Ukraina.

5 maja, Rada Stałych Przedstawicieli Unii Europejskiej zatwierdziła propozycję Komisji Europejskiej, przekazać do 3 mld euro dla państw kandydujących i partnerów z krajów sąsiednich, w ramach pomocy w przezwyciężaniu kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią COVID-19.

Ta pomoc makrofinansowa będzie udzielana w formie pożyczek na bardzo atrakcyjnych warunkach i będzie rozdzielana w następujący sposób: Albania - 180 mln euro; Bośnia i Hercegowina - 250 mln euro; Gruzja - 150 mln euro; Jordania - 200 milionów euro; Kosowo - 100 milionów euro; Mołdawia - 100 milionów euro; Czarnogóra - 60 milionów euro; Republika Macedonii Północnej - 160 mln euro; Tunezja - 600 milionów euro; Ukraina - 1,2 mld euro.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-