Sukces na Ukrainie ma ogromny wpływ na sytuację w Rosji - poseł do Parlamentu Europejskiego

Sukces na Ukrainie ma ogromny wpływ na sytuację w Rosji - poseł do Parlamentu Europejskiego

komentarz
Ukrinform
Sytuacja na Ukrainie, w szczególności jej postępy w demokratycznym rozwoju i reformy, ma ogromny wpływ na sytuację w Rosji jako pozytywny przykład i daje rosyjskiemu społeczeństwu szansę na demokratyczną transformację we własnym kraju - powiedziała we wtorek podczas wideokonferencji „Dodatki do rosyjskiej konstytucji: wyzwania i zagrożenia dla krajów sąsiadujących” Anna Fotyga, poseł do Parlamentu Europejskiego i była minister spraw zagranicznych Polski.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Misji Ukrainy przy UE oraz Biura łącznikowego ukraińskich instytucji analitycznych w Brukseli.

Odpowiadając na pytanie korespondenta Ukrinform na temat możliwego wpływu sytuacji na Ukrainie na wewnętrzną transformację Rosji, europejski polityk zauważyła, że taki wpływ pozostaje ważny w każdych okolicznościach.

„Niezależnie od sytuacji jestem absolutnie przekonana, że sukces transformacji Ukrainy w utrzymaniu własnej państwowości i wolności jest najlepszym ze wszystkich możliwych przykładów dla rosyjskiego społeczeństwa. Jak bardzo by nie myślał Zachód o idei, że pewnego dnia Rosja będzie prawdziwie przewidywalnym, pokojowym partnerem do współpracy, wszystko zależy od sukcesu Ukrainy w realizacji tego pomysłu. Biorąc pod uwagę historię, wspólne doświadczenia i głęboką świadomość społeczeństwa rosyjskiego i społeczeństwa ukraińskiego, taki pozytywny przykład jest bardzo ważny” - powiedziała Fotyga.

Przypomniała, że ​​w Rosji wciąż jest wielu uczciwych ludzi, którzy odpowiednio oceniają sytuację i sprzeciwiają się reżimowi Putina.

„Kiedy myślimy o Federacji Rosyjskiej, musimy pamiętać, że jest tam wiele, tysiące bardzo uczciwych ludzi. Od wielu lat mam kontakty z rosyjską opozycją anty-putinowską, z ludźmi będącymi członkami „Memoriału” oraz z innymi, którzy od dawna walczą. Wszyscy zasługują na sukces Ukrainy. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do suwerenności państwa ukraińskiego. Sam fakt jego istnienia ma bardzo wysoki „współczynnik” przemian w niektórych krajach sąsiednich” - powiedziała polski polityk.

Zauważyła, że ​​sukces demokratycznej Ukrainy jest ważny dla pokoju i stabilności w regionie i dla całej Europy.

Właśnie dlatego Ukraina jest „numerem 1” wśród naszych wewnętrznych tematów, chociaż mamy wiele formatów i pomysłów, w tym, jak zmienić kryteria w dialogu z Rosją. Jestem przekonana, że jesteśmy w stanie pozostać zjednoczeni w tej kwestii i to bardzo dobrze. Dobre perspektywy dla Waszego kraju otwierają prostą drogę do pokoju w całym regionie i poza nim - powiedziała poseł do Parlamentu Europejskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-