Rozmowy Szmyhala i Merkel świadczą o pełnym poparciu Niemiec dla Ukrainy – ambasador

Rozmowy Szmyhala i Merkel świadczą o pełnym poparciu Niemiec dla Ukrainy – ambasador

Ukrinform
Przebieg online rozmów między premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem a kanclerz Republiki Federalnej Niemiec Angelą Merkel świadczy o pełnym poparciu Niemiec dla Ukrainy - napisał na Twitterze Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk.

„Pierwsze online konsultacje premiera Ukrainy Denysa Szmyhala i kanclerz Angeli Merkel trwają pełną parą. Mamy pełne poparcie dla Ukrainy z Niemiec!” - napisał dyplomata.

Dodał, że osiągnięto szereg ważnych porozumień, nad którymi będzie pracować dyplomacja ukraińska.

Przypomnijmy, rozmowy premiera Ukrainy Denysa Szmyhala z kanclerz federalnym Niemiec Angelą Merkel rozpoczęły się wczoraj, o godzinie 12. i odbywały się w trybie wideokonferencji.

Wśród zagadnień do omówienia były przezwyciężenie epidemii koronawirusa, dwustronne stosunki niemiecko-ukraińskie, kontynuacja reform systemowych, integracja europejska, która jest kluczowym priorytetem polityki zagranicznej Ukrainy oraz sektor energetyczny.

Ponadto szefowie rządów omówili sytuację w Donbasie w kontekście utrzymania sankcji wobec Rosji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-