Kuleba przypomniał ONZ - agresja Rosji trwa dłużej niż II wojna światowa

Kuleba przypomniał ONZ - agresja Rosji trwa dłużej niż II wojna światowa

Ukrinform
Pomimo lekcji, wyciągniętych z II wojny światowej, które cywilizowany świat stara się oswoić, by zachować kruchy pokój, Rosja nadal prowadzi agresję przeciwko Ukrainie, która trwała dłużej niż ta wielka tragedia ubiegłego wieku – powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba podczas online spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ w piątek, donosi Ukrinform.

„Agresja Rosji na Ukrainę, która doprowadziła do bezprawnej okupacji Krymu oraz części obwodu donieckiego i ługańskiego, trwa dłużej niż II wojna światowa” - powiedział ukraiński minister spraw zagranicznych.

Minister przypomniał, że agresja Kremla w sercu Europy spowodowała już śmierć ponad 13 000 osób, a ponad 27 000 zostało rannych.

Kuleba podkreślił, że Rosja próbuje odbudować reżim totalitarny, który istniał za Stalina, jednocześnie stwarzając pozory zewnętrznego zagrożenia dla Rosjan. Uzasadnia tym agresję przeciwko sąsiadom, takim jak Ukraina i Gruzja, a także wojny hybrydowe przeciwko wielu innym krajom.

„Zaniedbanie historycznej prawdy i manipulowanie spuścizną drugiej wojny światowej są uderzająco podobne do tego, co wydarzyło się w Europie w latach 30. XX wieku.

Przypomnijmy, w piątek odbyło się online spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ pod przewodnictwem Estonii z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. Przedstawiciele ponad 70 krajów dyskutowali o tym, jak uniknąć ponownego wystąpienia takiej tragedii, a także o zamiarach niektórych krajów podważających powojenny porządek świata.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-