Czaputowicz omawiał z Kulebą przyjazd ukraińskich pracowników do Polski

Czaputowicz omawiał z Kulebą przyjazd ukraińskich pracowników do Polski

Ukrinform
Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Polski - Dmytro Kuleba i Jacek Czaputowicz omawiali podczas czwartkowej rozmowy telefonicznej przyjazd pracowników sezonowych z Ukrainy do Polski – napisało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze.

„W rozmowie telefonicznej minister Czaputowicz i minister Kuleba omówili kwestię przyjazdu pracowników sezonowych do Polski, wznowienie pracy polskich konsulatów na Ukrainie oraz zagadnienia COVID-19” - napisało polskie MSZ.

Ministrowie potwierdzili także swoje poparcie dla dalszego rozwoju Partnerstwa Wschodniego przed szczytem UE-PW w czerwcu.

Jak powiedziano w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy, podczas rozmowy telefonicznej Kuleba i Czaputowicz zwrócili szczególną uwagę na przygotowania do zbliżającego się szczytu Partnerstwa Wschodniego i współpracy w ramach programu Ukraina-UE. Czaputowicz zapewnił o dalszym poparciu Polski dla europejskiego i euroatlantyckiego wyboru państwa ukraińskiego i potwierdził potrzebę utrzymania sankcji UE wobec Rosji. Ministrowie omówili kwestie współpracy dwustronnej, a także wysiłki obu krajów na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, w Polsce przebywa obecnie około miliona Ukraińców.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-