Kuleba rozmawiał z Pompeo o strategicznym partnerstwie między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi

Kuleba rozmawiał z Pompeo o strategicznym partnerstwie między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba przeprowadził rozmowę telefoniczną z sekretarzem stanu USA Mike'm Pompeo, podczas której uczestnicy rozmawiali o rozwoju strategicznego partnerstwa między dwoma krajami – donosi służba prasowa ukraińskiego MSZ.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby dalej rozwijać strategiczne partnerstwo między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi. Nie ze względu na formalności dyplomatyczne, ale ze względu na umocnienie prawdziwej przyjaźni narodów ukraińskich i amerykańskich - powiedział Kuleba.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy zwrócił szczególną uwagę na rozwój wzajemnie korzystnej współpracy gospodarczej między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi, której znaczenie staje się szczególnie ważne podczas pandemii. Zaznaczył, że w warunkach pandemii i jej konsekwencji Ukraina staje się gwarantem globalnego bezpieczeństwa żywnościowego.

Kuleba zapewnił Sekretarza Stanu USA, że Ukraina jest gotowa stworzyć korzystne warunki dla amerykańskich firm, które obecnie rozważają możliwość przeniesienia produkcji z innych regionów w celu optymalizacji łańcuchów dostaw.

Kuleba zasugerował również swojemu amerykańskiemu koledze, aby obiecujące projekty współpracy zrobić podstawą następnego posiedzenia Ukraińsko-Amerykańskiej Komisji Partnerstwa Strategicznego.

Rozmówcy zwrócili szczególną uwagę na wyniki wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych w formacie normandzkim, która odbyła się 30 kwietnia. Zwrócili uwagę na ważną rolę Niemiec i Francji w sprzyjaniu udziałowi Rosji w dialogu i wypełnianiu przez nią zobowiązań.

Pompeo zapewnił o niezachwianym wsparciu Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Rozmówcy koncentrowali się na procesie reform na Ukrainie, w tym na projektach i programach wspieranych przez rząd USA. Minister spraw zagranicznych poinformował Sekretarza Stanu o procesie przyjmowania kluczowych przepisów reformatorskich niezbędnych do dalszej udanej współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. W szczególności potwierdził swoje zobowiązanie do przyjęcia prawa bankowego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-