Biuro Prezydenta zapowiedziało azjatycką trasę Zełenskiego po zniesieniu kwarantanny

Biuro Prezydenta zapowiedziało azjatycką trasę Zełenskiego po zniesieniu kwarantanny

Ukrinform
Ukraina uważa kierunek azjatycki za jeden z priorytetów w rozwoju stosunków międzynarodowych po zniesieniu ograniczeń z powodu koronawirusa – powiedział zastępca szefa Biura Prezydenta Ihor Żołkwa, donosi służba prasowa BP.

„Azjatycki kierunek jest bardzo ważny. A jeśli mówimy o wymiarach działań prezydenta, to kiedy zniesiony będzie zakaz podróżowania z powodu koronawirusa, na pewno zaplanujemy azjatycką podróż prezydenta, by odwiedził kilka krajów, z którymi musimy wzmocnić stosunki” - powiedział Żołkwa i podkreślił, że Ukraina uważa kierunek azjatycki za jeden z priorytetów w rozwoju stosunków międzynarodowych. Według niego chodzi w szczególności o pogłębienie współpracy z Japonią, Chinami i Indiami.

Jednocześnie zastępca szefa BP podkreślił, że obecnie wśród strategicznych partnerów Ukrainy są również Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja, Polska i Turcja.

Żołkwa wspomniał także o „ciepłych stosunkach” z Wielką Brytanią i Kanadą.

Zapewnił, że priorytetem w nawiązywaniu stosunków z innymi państwami jest ochrona interesów narodowych Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-