Kuleba i Maas pozytywnie oceniają aktywowanie procesu normandzkiego

Kuleba i Maas pozytywnie oceniają aktywowanie procesu normandzkiego

Ukrinform
W rozmowie telefonicznej ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Niemiec Dmytro Kuleba i Heiko Maas wyrazili zadowolenie z wznowienia konsultacji w ramach formatu normandzkiego na szczeblu ministrów spraw zagranicznych – donosi służba prasowa MSZ.

„Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba przeprowadził rozmowę telefoniczną z niemieckim federalnym ministrem spraw zagranicznych Heiko Maasem. Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Niemiec wyrazili zadowolenie z wznowienia konsultacji w ramach formatu normandzkiego na szczeblu ministrów spraw zagranicznych” - oświadczył.

Kuleba i Maas omówili także dalsze kroki, które należy podjąć, aby wprowadzić w życie decyzje szczytu z Paryża i przygotować się na szczyt w Berlinie.

W kontekście 75. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej w Europie, która wkrótce będzie obchodzona przez świat, Kuleba podniósł kwestię wzniesienia w Berlinie pomnika Ukraińców, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Według niego taki pomnik byłby godnym hołdem dla ich pamięci.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-