Polska zaczęła wydawać Ukraińcom wizy pracownicze

Polska zaczęła wydawać Ukraińcom wizy pracownicze

Ukrinform
Polskie urzędy konsularne na Ukrainie wznawiają wydawanie wiz roboczych w poniedziałek, 4 maja – poinformowała Polska ambasada na Ukrainie.

„Pragniemy poinformować, że od 4 maja instytucje konsularne na Ukrainie przedłużają wydawanie wiz. W początkowym okresie akceptowane będą wyłącznie dokumenty w celu uzyskania wiz do prac rolniczych i ogrodniczych oraz transportu międzynarodowego” - czytamy w oświadczeniu.

W z tym od 30 kwietnia osoby ubiegające się o wizę, które posiadają odpowiednie dokumenty uzupełniające do prac rolniczych i ogrodniczych oraz transportu międzynarodowego, mogą ubiegać się o wizę w systemie elektronicznym e-konsulat.

Jednocześnie informuje się, że wnioskodawcy nie będą przyjmowani w celach innych niż uzyskanie wizy pracowniczej z powyższych kategorii, nawet przy obecnej rejestracji i dostępności wszystkich niezbędnych dokumentów.

Przypomnijmy, w środę 29 kwietnia obywatele Ukrainy zaczęli otrzymywać polskie wizy pracownicze pocztą. W tej sprawie doszły do zgody służby konsularne Polski na Ukrainie i kilka ministerstw: spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji, rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Polsce.

16 marca polskie placówki konsularne na Ukrainie z powodu epidemii COVID-19 tymczasowo zawiesiły pracę.

Na Ukrainie funkcjonuje Ambasada RP w Kijowie i Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie, Łucku, Winnicy, Charkowie i Odessie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-