„Spotkanie ministrów spraw zagranicznych w formacie normandzkim potwierdziło, że interakcja trwa – ekspert

„Spotkanie ministrów spraw zagranicznych w formacie normandzkim potwierdziło, że interakcja trwa – ekspert

wideo
Ukrinform
Wideokonferencja ministrów spraw zagranicznych Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosji nie przyniosła znaczących rezultatów, ale zgoda na kontynuowanie dyskusji jest pozytywnym czynnikiem – powiedział w komentarzu dla korespondenta Ukrinform, główny analityk bezpieczeństwa i obrony niemieckiego funduszu Marshall Fund of the United States (Bruksela), Bruno Lete.

„Oczywiście należy wziąć pod uwagę strategię, zgodnie z którą drobne kroki naprzód są lepsze niż tuptanie w miejscu” - powiedział ekspert i zaznaczył, że w przeddzień tej wideokonferencji na poziomie ministrów spraw zagranicznych nikt nie miał wielkich oczekiwań co do jej rezultatów. Ale, jak przekonuje Lete, fakt, że się ona odbyła, świadczy o tym, że interakcja między stronami w formacie normandzkim trwa.

Według opinii eksperta niektóre niewielkie decyzje podjęte przez ministrów powinny przyczynić się do wdrożenia ustaleń ze szczytu paryskiego w formacie normandzkim (9 grudnia 2019 r.).

Lete pozytywnie również ocenia deklarację ministrów spraw zagranicznych w formacie normandzkim na kontynuację dyskusji online w ciągu najbliższych kilku tygodni.

„Wielki przełom polityczny, którego tak bardzo potrzebuje Wschodnia Ukraina, wciąż jest daleki od osiągnięcia” - przekonuje ekspert Marshall Fund.

Przypomnijmy, 30 kwietnia ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosji zorganizowali wideokonferencję. Formalnie gospodarzem wydarzenia był Berlin.

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało także dokumentalny film: „Dyplomacja w działaniu. Na całej Ukrainie”. (Diplomates en action. Sur tous les terrains en Ukraine).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-