Kyslyca powiedział w ONZ o łamaniu praw młodzieży na Krymie i w Donbasie

Kyslyca powiedział w ONZ o łamaniu praw młodzieży na Krymie i w Donbasie

Ukrinform
Dzieci i młodzież na tymczasowo okupowanych terytoriach Rosji na wschodzie Ukrainy, a także na Krymie stoją przed poważnymi zagrożeniami dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia, co często jest związane z naruszeniami prawa międzynarodowego przez okupujące państwo – powiedział Stały Przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Serhij Kyslyca, w swoim oświadczeniu podczas otwartej debaty Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie młodzieży, pokoju i bezpieczeństwa, która odbyła się w poniedziałek, informuje korespondent Ukrinform.

„Minęło sześć lat, ale na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy istnieje wiele zagrożeń i wyzwań dla młodych ludzi.(...)Władza okupacyjna ucieka się do łamania praw człowieka na dużą skalę wobec młodych aktywistów, a także dąży do usunięcia ukraińskiej tożsamości narodowej i kulturowej wśród dzieci i młodzieży.” - powiedział Kyslyca.

Kolejnym poważnym zagrożeniem, które jest rażącym naruszeniem międzynarodowego prawa humanitarnego przez Rosję to zmuszanie młodych ludzi z okupowanych terytoriów do „służby wojskowej” dla rosyjskich Sił Zbrojnych. Jednocześnie Kyslyca nazwał „najbardziej cynicznym” posyłanie młodych ludzi z Krymu do służby w jednostkach wojskowych uczestniczących w zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę w Donbasie.

Tymczasem, jak zauważył dyplomata, pandemia COVID-19 stworzyła nowe wyzwania dla życia i zdrowia ludności na tymczasowo okupowanych terytoriach - niezależnie od wieku.

„W związku z tym przypominamy, że Federacja Rosyjska jako państwo okupujące musi podjąć wszelkie niezbędne środki, zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym w celu ochrony życia i zdrowia ludności okupowanych terytoriów” - podkreślił Kyslyca i dodał, że państwo okupujące jest w szczególności zobowiązane do zapewnienia zadowalających warunków zdrowia i higieny na okupowanych terytoriach, a także do podjęcia środków zapobiegawczych w celu zwalczania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych i epidemii.

Podsumowując, Stały Przedstawiciel Ukrainy przy ONZ podkreślił, że ochrona młodzieży i ich praw jest „inwestycją” w przyszłości i wezwał państwa członkowskie ONZ do pełnej realizacji programu debaty Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat młodzieży, pokoju i bezpieczeństwa.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-