Zełenski zapewnił, że w okresie swojej kadencji zakończy wojnę w Donbasie

Zełenski zapewnił, że w okresie swojej kadencji zakończy wojnę w Donbasie

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski wyraził przekonanie, że będzie w stanie zakończyć wojnę w Donbasie podczas swojej kadencji.

Powiedział to w filmie „Rok prezydenta Zełenskiego”, który miał premierę w kanale telewizyjnym „Ukraina 24”.

„Jestem pewien, że w czasie mojej kadencji zakończymy tę wojnę. Ręczę za to osobiście. Powiedziałem, że jestem gotów czekać rok, jestem gotowy do pracy rok. Jeśli proces w Mińsku nie zadziała, wówczas zmienimy taktykę. Jesteśmy na to gotowi - rok jeszcze nie minął - podkreślił głowa państwa.

Zapewnił, że „naprawdę wywieramy presję na wszystkich - zarówno Rosjan, jak i Europejczyków”.

Jednocześnie Zełenski przypomniał, że wcześniejsze spotkania Trójstronnej Grupy Kontaktowej odbywały się bez pewnej częstotliwości, ale teraz spotkania grup Mińska w wideo formacie odbywają się co tydzień.

„To na pewno małe zwycięstwa, ale będziemy czekać na pełny wynik, kiedy rzeczywiście zwrócimy nasze terytoria na Ukrainę. Jest jeszcze czas, potrzebujemy trochę czasu” - dodał prezydent.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-