Spotkanie Zełenskiego z Saakaszwilim zostało potwierdzone w Biurze Prezydenta

Spotkanie Zełenskiego z Saakaszwilim zostało potwierdzone w Biurze Prezydenta

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spotkał się z byłym prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim i zaprosił go do podzielenia się z rządem i parlamentem swoją wizją rozwoju Ukrainy – poinformowały Ukrinform służby prasowe Biura Prezydenta.

„Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zeleński spotkał się z z byłym prezydentem gruzińskim Micheilem Saakaszwilim i rozmawiał o jego wizji możliwej pomocy w rozwoju Ukrainy” - podkreślili BP.

W Biurze Prezydenta przypomnieli, że Saakaszwili jest znanym politykiem na arenie międzynarodowej i ma doświadczenie w skutecznym wdrażaniu reform. „Prezydent Zełenski uważa, że ​​Saakaszwili ma potencjał, aby wspierać rząd Ukrainy i zaprosił go do podzielenia się swoimi poglądami i pomysłami pracy z rządem i parlamentem Ukrainy” - poinformowało BP.

Wcześniej były prezydent Gruzji i były przewodniczący regionalnej administracji państwowej Odessy Michaił Saakaszwili powiedział, że prezydent Wołodymyr Zełenski zasugerował, aby był wicepremierem ds. Reformy i że rozmawiał już o tym z premierem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-