UE i kraje Partnerstwa Wschodniego uzgodniły kierunki współpracy po 2020 r

UE i kraje Partnerstwa Wschodniego uzgodniły kierunki współpracy po 2020 r

Ukrinform
Przedstawiciele Unii Europejskiej i krajów Partnerstwa Wschodniego przy UE odbyli wideokonferencję, aby omówić kierunek strategii rozwoju Programu Partnerstwa po 2020 roku – zostało opublikowane na stronie internetowej delegatury UE na Facebooku.

„Konferencja wideo, która odbyła się dzisiaj z udziałem urzędników UE i przedstawicieli krajów Partnerstwa Wschodniego przy UE, potwierdziła wzajemne zainteresowanie stron dalszym rozwojem tego programu. Wymieniliśmy poglądy na temat wspólnego oświadczenia „Partnerstwo wschodnie po 2020 r.” i podkreśliliśmy jego złożony element sektorowy, który uwzględnia wiele inicjatyw podejmowanych przez kraje partnerskie. W szczególności dotyczyło to europejskiego wyboru i poszanowania suwerenności i integralności terytorialnej krajów partnerskich”- napisano.

Należy zauważyć, że przedstawiciele UE potwierdzili zamiar zorganizowania szóstego szczytu Partnerstwa Wschodniego w Brukseli 18 czerwca 2020 r. i zostali poinformowani o krokach podjętych w celu jego przygotowania.

Przypomnijmy, w ciągu dziesięciu lat od powstania partnerstwo wschodnie okazało się skutecznym narzędziem do rozwijania wzajemnie korzystnych stosunków gospodarczych i politycznych między UE a krajami partnerskimi.

Członkowie tak zwanego „stowarzyszenia trio” - Ukraina, Gruzja i Mołdawia, z których każdy zawarł układ o stowarzyszeniu z UE i stworzył strefę głębokiego wolnego handlu, wiążą z rozwojem Partnerstwa Wschodniego realizację własnych aspiracji integracji europejskiej. W sumie program Partnerstwa Wschodniego obejmuje sześć krajów partnerskich: Azerbejdżan, Białoruś, Armenię, Gruzję, Mołdawię i Ukrainę.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-