Koronawirus nie rozróżnia granic, należy zapobiec kryzysowi humanitarnemu w Donbasie - Heiko Maas

Koronawirus nie rozróżnia granic, należy zapobiec kryzysowi humanitarnemu w Donbasie - Heiko Maas

Ukrinform
Teraz, gdy świat stoi w obliczu kryzysu wywołanego przez koronawirus, kroki w celu wdrożenia porozumień z Mińska są teraz potrzebne jak nigdy – powiedział minister spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec Heiko Maas po konferencji wideo ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmytro Kulebą, donosi Ukrinform.

„W tej chwili potrzebujemy kroków w celu dalszego wdrożenia decyzji szczytu normandzkiego w Paryżu i w celu wdrożenia porozumień z Mińska” - powiedział Heiko Maas, dodając, że „sytuacja we wschodniej Ukrainie pozostaje priorytetem niemieckiej polityki zagranicznej”.

Powiedział, że obejmuje to dalsze wycofanie, wzrost liczby przejść granicznych w celu zapewnienia cywilom niezbędnego, rzeczywistego końca reżimu zawieszenia broni.

„Koronawirus nie rozpoznaje granic, a teraz musimy wspólnie zapobiec pogorszeniu się kryzysu humanitarnego we wschodniej Ukrainie. To przede wszystkim zapewnienie niezbędnych środków, w tym leków dla osób mieszkających w regionie - przede wszystkim osoby starsze. Strony chcą zwrócić uwagę na tę kwestię” - powiedział Heiko Maas.

Maas z zadowoleniem przyjął także „sygnały nowego prezydenta Ukrainy Zełeńskiego, który ogólnie umożliwił prowadzenie rozmów i szczytu w „formacie normandzkim”. Ale dyplomata podkreślił, że jest wiele do zrobienia.

Rząd niemiecki, potwierdza pełne poparcie Ukrainy dla pokoju, wsparcie suwerenności i integralności terytorialnej państwa ukraińskiego i nadal zdecydowanie potępia nielegalną aneksję Krymu przez Rosję.

Niemiecki minister spraw zagranicznych wspomniał także o raporcie Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, że ​​więźniowie w tak zwanych „DRL / ŁRL” są systematycznie torturowani, i podkreślił, że niemiecki rząd zdecydowanie potępia to i wzywa do natychmiastowego wyjaśnienia sytuacji.

Rosja, powiedział Maas, „powinna wykorzystać swój wpływ na separatystów we wschodniej Ukrainie”, aby jak najszybciej zakończyć konflikt.

Wyraził również nadzieję na osobiste spotkanie z Kulebą w dającej się przewidzieć przyszłości, aby wspólnie pracować nad „zakończeniem wojny na Ukrainie”, która trwa zbyt długo.

Podziękował także stronie ukraińskiej za wysiłki jej przewoźników, dzięki którym wielu Niemcom udało się wrócić do domu z Ukrainy w warunkach zamknięcia granicy.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-