Stoltenberg z zadowoleniem przyjął postępy Ukrainy i potwierdził poparcie aliantów

Stoltenberg z zadowoleniem przyjął postępy Ukrainy i potwierdził poparcie aliantów

Ukrinform
Sojusznicy NATO potwierdzili swoją determinację w zapewnianiu politycznej i praktycznej pomocy we wdrażaniu reform, a także zdecydowane poparcie dla ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej – powiedział sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, na czwartkowej konferencji prasowej w Brukseli – donosi korespondent Ukrinform.

„Przeprowadziliśmy dobrą rozmowę z Ministrem Obrony Ukrainy, podczas której rozmawialiśmy o znaczeniu reform i naszej gotowości do udzielenia praktycznej i politycznej pomocy w tym zakresie. Alianci potwierdzili swoje poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” - powiedział lider Sojuszu.

Przypomniał, że NATO nadal będzie zapewniać Ukrainie praktyczną pomoc w rozwijaniu zdolności obronnych, w szczególności w rozwoju Marynarki Wojennej.

„Wszyscy ministrowie potwierdzili gotowość do kontynuowania takiej pomocy i z zadowoleniem przyjęli wysiłki Ukrainy, która poczyniła znaczne postępy w reformach. Z zadowoleniem przyjęliśmy również starania prezydenta Zełenskiego o znalezienie pokojowego rozwiązania konfliktu w Donbasie” - dodał Stoltenberg.

Zauważył, że proces uregulowania w Donbasie wciąż napotyka trudności, w szczególności obserwatorzy z SMM OBWE nie mogą swobodnie pracować na terytoriach pozostających poza kontrolą rządu ukraińskiego i wezwał do zapewnienia warunków dla ich sprawnego funkcjonowania.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-