Arachamia jest gotowy na kompromis w sprawie wody na anektowanym Krymie, Czubarow – przeciw

Arachamia jest gotowy na kompromis w sprawie wody na anektowanym Krymie, Czubarow – przeciw

wideo
Ukrinform
Szef frakcji „Sługa Narodu” Dawid Arachamia powiedział, że zgodzi się puścić wodę do anektowanego Krymu w zamian za ustępstwa prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie Donbasu.

Powiedział to na antenie kanału telewizyjnego „Priamyj”.

Tak więc, na prośbę o wyrażenie stanowiska w sprawie możliwej sytuacji, w której Putin zaproponowałby ustępstwa wobec Donbasu w zamian za dostarczenie przez Ukrainę wody do anektowanego Krymu, Arachamia odpowiedziała, że to dopuszcza.

„Jeśli dać wodę Krymowi, ale mieć dużą przewagę w negocjacjach w sprawie Donbasu, to będę uważać to za wystarczający kompromis. Wybrałbym to, ponieważ na Krymie będą korzystać z wody obywatele Ukrainy. Jeśli to będzie wymiana, że oni cofają się do Rostowa, a my ustanawiamy kontrolę nad granicą, wybrałbym to - powiedział.

Jednocześnie przywódca frakcji powiedział, że powinno to polegać na całkowitym opuszczeniu terytorium Donbasu przez bojowników i pełnej kontroli nad tymi terytoriami przez Ukrainę.

W odpowiedzi na takie oświadczenie przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich Refat Czubarow w komentarzu dla „UA: Krym” stwierdził, że wpuszczenie wody do okupowanego Krymu oznacza wydanie Rosji pół miliona Tatarów krymskich.

„Jeśli ktokolwiek w państwie przyjmie, że będzie możliwe wydanie narodu Tatarów krymskich, będzie możliwe wydanie każdego Ukraińca, a jest ich co najmniej 500 tysięcy ... Nigdy nie pozwalamy sobie myśleć, że państwo może nas sprzedać za wodę” - powiedział.

Jednocześnie, jego zdaniem, na nadchodzących spotkaniach strona rosyjska może naprawdę podnieść tę kwestię.

Wcześniej, Stały Przedstawiciel Prezydenta Ukrainy w Autonomicznej Republice Krymu Anton Korynewycz stwierdził, że Ukraina nie planuje wznowienia dostaw wody do Krymu przez Kanał Północno-Krymski.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-