Zełenski potwierdził, że nie zamierza powtórnie kandydować

Zełenski potwierdził, że nie zamierza powtórnie kandydować

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że nie zamierza startować na drugą kadencję po ukończeniu pierwszej.

Powiedział to w wywiadzie dla izraelskiego „Kanału 9”.

Prezydent zauważył, że po zakończeniu pierwszej kadencji chce „przekazać kraj drugiej osobie”.

Zełenski udzielił takiej odpowiedzi na pytanie, czy będzie w stanie zrobić to, co zrobił Wasylyj Gołoborodko - bohater serialu „Sługa Narodu”.

„Cóż, opowie mi Pan o tym za cztery lata. A te klucze są od nowej Ukrainy – i to jest ostatni punkt. I te klucze od tej nowej Ukrainy zostaną przekazane drugiej osobie, która będzie miała już o wiele łatwiej. To jest ambicja”, powiedział Prezydent.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-