Prezydent podpisał dekret o poborze do służby wojskowej od 18 roku życia

Prezydent podpisał dekret o poborze do służby wojskowej od 18 roku życia

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o zwolnieniu do zapasu i poborze do służby wojskowej w 2020 r.

Odpowiedni dekret nr 13/2020 został opublikowany na stronie internetowej prezydenta.

Dokument ten w szczególności stanowi, że zwolnienie do zapasu żołnierzy poborowych, którzy odbyli ustalone warunki służby poborowej i regularne pobory do służby wojskowej, nastąpi w kwietniu - czerwcu i październiku - grudniu.

„Mobilizować obywateli Ukrainy w dobrej kondycji zdrowotnej, którzy mają ukończone 18 lat i którzy mają mniej niż 27 lat i nie kwalifikują się do zwolnienia lub odroczenia służby wojskowej”- czytamy w dekrecie.

Prezydent polecił także Radzie Ministrów, określić liczbę obywateli Ukrainy, którzy zostaną powołani do wojska, oraz kwotę wydatków na regularnych poborowych w 2020 r.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-