W partii „Sługa Narodu” mówią, że „rozmowa Honczaruka”, która pojawiła się w sieci jest podróbką

W partii „Sługa Narodu” mówią, że „rozmowa Honczaruka”, która pojawiła się w sieci jest podróbką

Ukrinform
Nagranie rozmowy premiera Ołeksija Honczaruka, ministra finansów Oksany Markarowej i zastępcy szefa Narodowego Banku Ukrainy Kateryny Rożkowej jest podróbką.

Tak dla NV skomentowały źródła w kierownictwie frakcji „Sługa Narodu”.

„Wygląda na to, że rozmowa sklejona została z różnych części. Na wideo wydrukowano tekst, który często nie pokrywa się z tym, co zostało powiedziane”- mówi rozmówca, porównując tę ​​historię z wcześniej nagranym nagraniem audio rozmowy deputata Jurija Koriawczenko a funkcjonariuszami organów ścigania w Krzywym Rogu.

Przypomnimy, 15 stycznia na kanale YouTube „Jak oszukać prezydenta” opublikowano nagranie audio z rzekomą rozmową Honczaruka z wiceprezesem Narodowego Banku Ukrainy Kateryną Rożkowej i ministrem finansów Oksaną Markarową na temat kursu dolara i kwestii gospodarczych przed spotkaniem z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

W materiale osoba o głosie podobnym do Honczaruka mówi, że prezydent ma bardzo prymitywne rozumienie procesów gospodarczych.

Według doniesień medialnych po opublikowaniu tego nagrania audio na spotkaniu frakcji „”Sługa Narodu” doszło do kłótni. Posłowie byli oburzeni oświadczeniami Honczaruka, a niektórzy sugerowali, że szefowi rządu nie należy ufać.

Kabinet Ministrów Ukrainy zaprzeczył informacji, że premier napisał podanie o zwolnienie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-